نقاط ضعف مسلمانان از دید یک جاسوس انگلیسی

همفر جاسوس انگلیسی که مدت های زیادی به دلیل ماموریت های خود در کشورهای مسلمان زندگی میکرده در خاطراتش علت واپس ماندگی و نقاط ضعفی که به راحتی بتوان از آنها بر علیه  خود مسلمانان استفاده کرد را اینگونه بیان میکند:

برخی از نقاط ضعفهای مسلمانان :

1 – اختلاف میان شیعیان و سنیان، اختلاف بین حکومتها و مردم ، اختلاف میان حکومتهای ترک و فارس ، اختلاف میان عشایر و اختلاف بین عالمان و حکومت .

2- نادانی و بی سوادی که به جز اندکی همه مسلمانان را فرا گرفته است.

3- خمودی جانها ، نبودن شناخت و آگاهی .

4- رها کردن کلی دنیا و سمت دادن همه تلاشها به سوی آخرت .

5- دیکتاتوری حاکمان و استبداد فراگیر.

7- آشفتگی اوضاع بهداشت عمومی بگونه ای که طاعون و وبا پی در پی بر آنان هجوم می آورد و هر بار ده ها هزار را طعمه خود می نماید.

8-از هم پاشیدگی در همه ی امور بگونه ای که هیچ نظام،قانون و مقرراتی وجود ندارد:اگر چه بسیار به قرآن افتخار میکنند اما به دستورات آن عمل نمی نمایند.

 

جالب اینجاست این جاسوس انگلیسی پس از بیان هر نقطه ی ضعف یادآوری میشود که مقررات اسلام عکس آن است و باید مسلمانان را در نادانی نگاه داشت تا به حقیقت دینشان باز نگردند .در خاطرات وی آمده است که اسلام:

1-به اتحاد ،دوستی و کنار گذاشتن اختلافات فرمانشان می دهد.در قرآن آمده است (همگی به ریسمان الهی چنگ زنید)

2- به مسلمانان دستور میدهد دانش بیاموزید، در حدیث است (آموختن دانش بر هر مرد و زن مسلمان واجب است)

3-دستور میدهد که آگاه باشند :قرآن میگوید:( در زمین گردش کنید)

4-آنها را به دنیا خواهی فرمان می دهد:قرآن میگوید :(برخی از آنها می گویند پروردگارا در دنیا و آخرت به ما خوبی عطا کن).

آنها را به مشورت فرا میخواند :در قرآن آمده است:در امورشان مشورت میکنند.

6- آنها را به حفظ بهداشت و سلامتی فرا می خواند ،در حدیث است (دانشها چهار گونه اند:فقه برای نگهداشت ادیان ،پزشکی برای نگهداشت بدنها،نحو برای نگاهداشت زبان و نجوم برای نگهداشت زمان)

7-آنها را به نظم و ترتیب دستور میدهد ،در قرآن آمده از هر چیزی به اندازه رویاندیم)و در حدیث است که (سفارش میکنم شما را به ....و نظم در کارهایتان.)

 (منبع :کتاب دستهای نا پیدا ترجه ی احسان قرنی)

/ 2 نظر / 37 بازدید
ارمینه

چه عجب این کامنتدونی باز شد!خفه شدم آقا. ... عیدتون مبارک. /... حق.

این جاسوس انگلیسی انقدرها هم که می گوید ما مسلمانان وضعمون خراب نیست اتفاقا مساله ای مثل بهداشت رو خیلی خوب رعایت می کنیم . درست است که با دینمان هنوز فرسنگ ها فاصله داریم اما هرچه باشد از خیلی از جهات از انگلیسی ها بهتریم جهانگردان انگلیسی بدترین توریست ها از نظر کثیفی هستند همین که خیلی از مسائل را نجس نمی دانند خود مشکل بسیاری از بیماری هاست مثل آنفولانزای خوکی!