تلنگر

هر نگاه دو صورت می تواند داشته باشد یا غدد داخلی را به ترشح مواد زائد وا میدارد و در خون مواد سمی جمع می کند و اعصاب را ملتهب میسازد و گاهی آدمی را برای ارتکاب جرم و گناهی بزرگ آماده می کند و خلاصه در ارگانیزم بدن اثر شوم می گذارد یا برعکس ایجاد انبساط و فرح نموده و شخص را برای انجام کار نیک یا کشف اسرار طبیعت یا اختراع مهمی مهیا میسازد .

بدترین نگاهها که در ارگانیزم بدن اثر شوم طولانی میگذارد و گاهی به عاشق پیشگی و تغییر روش زندگی و عدم تعادل روحی منجر میگردد نگاه شهوت انگیز است ،دیدن مناظر شهوت زا و هیجان انگیز بخصوص برای جوانان که در زمان غلیان غریزه جنسی قرار دارند بزرگترین مصائب را ببار می اورد .

نگاه شهوت آلود ،تیری است که در کانون جان جای می گیرد و آتشی است که در خانه افروخته میشود و پیش از هر کسی خود بیننده را میسوزاند . غریزه جنسی در مواقعیکه مناظر شهوت انگیز از قبیل تصاویر ننگین یا فیلمهای سکسی یا بدنهای نیمه عریان در معرض دید انسان قرار داشته باشد بصورت انقلاب جنسی در می آید که اگر مرتبا" ارضاء شود از نظر تکرار و اگر ارضاء نشود از لحاظ وارد شدن شوکهای مکرر به مغز و قلب بیماریهای غیر قابل علاج را بوجود می آورد . پس غریزه ای که بحال غلیان و انقلاب در آید و به موقع ارضاء نشود آثار بدی بجای می نهد که غالبا" درمان ناپذیر است .روانپزشکان در کسانیکه مدتی گرفتار تحریکات جنسی بدون ارضاء شده اند بیشتر از ناراحتیهای عصبی و روان تنی ملاحظه کرده اند.کلیه روانشناسان ،چشم چرانی را یک نوع انحراف روانی (VoyuerismیاInspectiohism)قلمداد می کنند . این انحراف هرگاه در کسی بوجود آید قابل توقف نخواهد بود و هر لحظه بر میزان آن افزوده خواهد شد و این تجربه ای است علمی و مورد اتفاق همه عقلاء.

یک فرد چشم چران هرگز با چند ساعت چشم چرانی نمودن در روز قانع نمیشود و این حالت کم کم در او یک حالت وحشیانه و حیوانی خاصی بوجود می آورد و رفته رفته او را به یک بیماری و انحراف روانی دیگر بنام (Vojeurisme)مبتلا میسازد و در این حال بیمار ازتماشای بدن برهنه و دیدن ... دیگران لذت می برد و این مرحله نیز مقدمه ایجاد انواع سادیسم (دگرآزاری)است.

خداوند متعال نیز که انسان را خلقت نموده و از اسرار زندگی و طبیعت درونی او آگاه است در آیات مختلف قرآن او را از نگاه بد برحذر میدارد مانند آیه 30سوره مبارکه نور ،در احادیث و روایات وارده از معصومین علیهم السلام نیز موارد بسیاری به ما رسیده تا نسل بشر را از افتادن در ورطه نابودی و هلاکت نجات بخشند. در عصر کنونی و با پیشرفت رسانه ها و گسترش ارتباطات یکی از چالشهای پیش روی انسان حاضر بخصوص در اینترنت موضوعیت پیدا می کند . متاسفانه در کنار خدماتی که از این صنعت پیشرفته می بریم دشمنان انسان و انسانیت حداکثر سوءاستفاده را جهت پیاده کردن نیات پلید خود می برند ،وجود سایتها و وبلاگها ی حاوی مطالب و تصاویر ضد انسانی و عدم وجود کنترلهای لازم موجب گردیده به راحتی تصاویر و فیلمهائی که تا چند سال پیش بعضی افراد با ترفندها و به صورت مخفیانه عرضه می کردند در معرض دید جوانان قرار بگیرد و این زنگ خطر بزرگ را برای ما به صدا در می آورد که اگر چاره ای اساسی در نظر گرفته نشود نتایج شومی به دنبال می آورد که غیر قابل جبران است . این همه خبرهائی که در روزنامه ها از تجاوزها ،قتلها و هتک حرمتها می خوانیم ریشه یابی کنیم متوجه می شویم که  باید  هوشیارتر باشیم .البته قطع اینترنت شاید در دسترسترین راهکار باشد اما در دنیای در حال توسعه امروز عقلانی به نظر نمی رسد پس چاره کار کجاست؟

راهکاری که می تواند در صورت اجرائی شدن موثر واقع گردد آگاه کردن فعالان اینترنت و بیدار کردن وجدان انسانیت و ایجاد خود واکسیناسیونی در افراد است ،اگر واقعا" به یقین برسیم که خداوند در همه حالات ناظر است این حیا و توجه به ذات خداوند متعال بهترین وسیله برای خود کنترلی در افراد است و در نهایت مهمتر اینکه این بیت را هیچگاه فراموش نکنیم :

هر که باشد نظرش پی ناموس کسان

        پی ناموس وی افتد نظر بلهوسان

                     التماس دعا     

                   *نوشته توسط کمیل*

 

/ 3 نظر / 16 بازدید
شوخي شوخي

خانه دوست ؟؟؟ من دلم مي خواهد خانه اي داشته باشم پر دوست کنج هر ديوارش دوستهايم بنشينند آرام گل بگو گل بشنو هر کسي مي خواهد وارد خانه پر عشق و صفاي من گردد يک سبد بوي گل سرخ به من هديه کند شرط وارد گشتن شست و شوي دلهاست شرط آن داشتن يک دل بي رنگ و رياست بر درش برگ گلي مي کوبم روي آن با قلم سبز بهار مي نويسم اي يار خانه ما اينجاست تا که سهراب نپرسد ديگر خانه دوست کجاست؟؟

سادنا

سلام دوست من بسیار زیبا و مفید بود........... موفق و پاینده باشی....یا علی[گل][گل][گل][گل]

یک دوست

سلام بر همگی . میبینم که کمیل خان داره روی دست ما میزنه . آفرین [دست]