به نظر من که باید بشه به نظر شما چی ؟

به گزارش خبرگزاری ها شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ در این نامه با اشاره به حوادث مجرمانه و کاملاً غیرقانونی اخیر کشور که همگی آن ها ناشی از اعمال، گفتار و مواضع آقای میرحسین موسوی و دوستانشان و پافشاری غیرقانونی ایشان در اعتراض به اعلام اولیه نتایج انتخابات بر طبق مواد زیادی از قانون مجازات اسلامی به عنوان مباشر اصلی جرایم یادشده محسوب شده و مستحق محاکمه در دادگاه های صالحه است.
بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ در بخشی از این نامه با استناد به ماده 498 قانون مجازات اسلامی تاکید کرده است میرحسین موسوی با حرکات کاملاً غیرقانونی خود که با اطلاعیه از هواداران خود می خواستند با نماد خاص و به صورت غیرقانونی و بدون کسب مجوز از مقامات ذی صلاح به خیابان ها بریزند و خود نیز با حضور خود در این تجمعات موجبات تحریک و تشویق بیشتر قانون شکنان را فراهم می کرد از مصادیق بارز برهم زدن امنیت کشور است.
مطابق این ماده: «هرکس با هر مرامی، دسته، جمعیت یا شعبه، جمعیتی بیش از دو نفر در داخل یا خارج از کشور تحت هر اسم یا عنوان تشکیل دهد یا اداره نماید که هدف آن برهم زدن امنیت کشور باشد و محارب شناخته نشود به حبس از 2 تا 10 سال محکوم می شود.»
مباشرت موسوی در افترا و توهین و هتک حرمت
بسیج دانشجویی در بخش دیگری از دادخواست خود از دادستانی کل کشور میرحسین موسوی را در وارد کردن افترا، توهین و هتک حرمت اشخاص و گسترش آن در جامعه با هدف تشویش اذهان عمومی مورد اتهام قرار داده و تصریح کرده است آقای موسوی در موارد متعدد و با استفاده از الفاظی چون «شعبده بازی دست اندرکاران انتخابات و صدا و سیما»، «صحنه آرایی خطرناک»، «متصدیان بی امانت»، «توجیه گرایان دروغگو»، «خائن به آرای مردم»، «برنامه ریزی پشت پرده برای دستکاری در انتخابات» و... در اطلاعیه هایشان اقدام به هتک حرکت مقامات مسئول در انتخابات، موضوع مواد 609، 697 و 698 قانون مجازات اسلامی کرده است که مطابق ماده 609 قانون مجازات اسلامی «هرکس با توجه به سمت یکی از رئیسان سه قوه یا معاونین رئیس جمهور یا وزرا یا یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی یا نمایندگان مجلس خبرگان با اعضای شورای نگهبان یا قضات یا اعضای دیوان محاسبات یا کارکنان وزارتخانه ها و موسسات و شرکت های دولتی و شهرداری ها در حال انجام وظیفه یا به سبب آن توهین نماید، به 3 تا 6 ماه حبس و یا تا 74 ضربه شلاق و یا 50 هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی محکوم می شود.
مطابق ماده 697 قانون مجازات اسلامی «هرکس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جراید یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر، به کسی امری را صریحاً نسبت دهد، یا آنها را منتشر نماید که مطابق قانون آن امر جرم محسوب می شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نماید جز در مواردی که موجب حد است به یک ماه تا یک سال حبس و تا 74ضربه شلاق یا یکی از آنها حسب مورد محکوم خواهد شد.
ماده 698قانون مجازات اسلامی هم تاکید می کند که: «هرکس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله نامه یا شکواییه یا مراسلات یا عرایض یا گزارش یا توزیع هرگونه اوراق چاپی یا خطی با امضا یا بدون امضا اکاذیبی را اظهار نماید یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت رأسا به عنوان نقل قول به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقامات رسمی تصریحاً یا تلویحاً نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق مزبور به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به غیر وارد شود یا نه علاوه بر اعاده حیثیت در صورت امکان، باید به حبس از 2 ماه تا 2 سال و یا شلاق تا 74 ضربه محکوم شود.
موسوی در برابر نظام
قرار گرفته است
بسیج دانشجویی در این نامه با اشاره به سخنان ساختار شکنانه میرحسین موسوی در بسیاری از تجمعات تبلیغاتی خطاب به دادستان کل کشور آورده است:
آقای موسوی با برپایی تظاهرات غیرقانونی و ایراد سخنان خلاف واقع علیه نظام و ایراد اتهامات متعدد و در بیانیه های خویش مانند «طرح بازی بزرگ توسط مقامات»، «حاکمیت دروغ و استبداد»، «روند پرمخاطره»، «تخلفات و کارشکنی های متعدد و نارسایی های گسترده»، «تزلزل ارکان نظام»، وجود «توجیه گران دروغگو» در نیروهای موثر نظام، «برخوردهای غیرقانونی و خشونت بار با منتقدان» منجر به مصدومیت و شهادت هموطنان، «اقدامات وحشیانه در کشتار مردم»، «برخوردهای سبعانه» و «حمله به بانک ها و ادارات و اموال مردم توسط اصحاب»، «تقلب و دروغ برای تکمیل طرح خود» هم مباشرت در تبلیغ علیه نظام اسلامی نموده و هم با فراهم آوردن خوراک تبلیغاتی برای شبکه های خبری رسانه های خارجی و دشمنان نظام آنان را در ارتکاب این جرم معاونت می نماید.
این دانشجویان با استناد به ماده 500 قانون مجازات اسلامی که صراحت دارد «هر کس علیه نظام جمهوری اسلامی یا به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام به هر نحو فعالیت تبلیغی نماید به حبس از 3 ماه تا یکسال محکوم خواهد شد.» لذا میر حسین موسوی عامدا در جرم های یاد شده معاونت داشته است.
تجمعات بدون مجوز
قانونی نیست
این دانشجویان همچنین با استناد به مواد 618 و 620 قانون مجازات اسلامی میرحسین موسوی و دوستانشان اقدام به راه اندازی تجمعات بدون مجوز قانونی کرده و موجب اخلال در نظم و کسب وکار مردم شده که براساس این مواد قانونی مجرم و مجرمین به حبس از 3 ماه تا یکسال و تا 74 ضربه شلاق محکومیت دارد.
موسوی باید محاکمه شود
بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران مهمترین بخش شکوائیه خود را به قتل و جنایت هایی اختصاص داده اند که در هفته های اخیر در پی به آشوب کشیده شدن راهپیمایی های به ظاهر ساکت و آرام برگزار شد اما نتیجه آن کشته و زخمی شدن ده ها نفر بی گناه بود که همگی آن ها در نتیجه تجمعاتی بود که غیرقانونی بدون مجوز برگزار شده بود.
این تشکل بزرگ دانشجویی در این بخش از نامه خود به ماده 183 قانون مجازات اسلامی که در آن به صراحت بیان شده است «هر کسی که برای ایجاد رعب و هراس و سلب آزادی و امنیت مردم دست به اسلحه ببرد، محارب و مفسد فی الارض می باشد» و طبق تبصره 3 ماده «میان سلاح سرد وسلاح گرم فرقی نیست.» همچنین مطابق ماده 182 همین قانون «هر فرد یا گروهی که طرح براندازی حکومت اسلامی را بریزد و برای این منظور اسلحه و مواد منفجره تهیه کند و نیز کسانی که با آگاهی و اختیار امکانات مالی موثر یا وسایل و اسباب کار و سلاح در اختیار آنها بگذارند، محارب و مفسد فی الارض به شمار می آید و نیز مطابق ماده 687 قانون فوق الذکر هرکس در وسایل و تاسیسات مورد استفاده عمومی از قبیل شبکه های آب و فاضلاب، برق، نفت، گاز، پست و تلگراف و تلفن و مراکز فرکانس و مایکوویر (مخابرات) و رادیو تلویزیون و متعلقات مربوط به آنها اعم از سد و کانال و انشعاب لوله کشی و نیروگاه های برق و خطوط انتقال نیرو و مخابرات (کابل های هوایی یا زمینی یا نوری) و دستگاه های تولید و توزیع و انتقال آنها که به هزینه یا سرمایه دولت یا با سرمایه مشترک دولت و بخش غیردولتی یا توسط بخش خصوصی برای استفاده عمومی ایجاد شده و همچنین در علایم راهنمایی و رانندگی و سایر علائمی که به منظور حفظ جان اشخاص یا تامین تاسیسات فوق یا شوارع و جاده نصب شده است، مرتکب تخریب یا ا یجاد حریق یا از کار انداختن یا هر نوع خرابکاری دیگر شود، بدون آنکه منظور او اخلال در نظم و امنیت عمومی باشد، به حبس از 3 تا 10 سال محکوم خواهد شد، که بنابر تبصره یک همین ماده «در صورتی که اعمال مذکور به منظور اخلال در نظم و امنیت جامعه و مقابله با حکومت اسلامی باشد، مجازات محارب را خواهد داشت.»
به تاکید بسیج دانشگاهی از آنجا که تمامی جرائم فوق به وقوع پیوسته است، لذا آقای موسوی نیز که با اصرار و تاثیرات متعدد مبنی بر پیگیری اعتراض خود از طرق غیرقانونی و با آگاهی از عواقب کار و عمل غیرقانونی خود وقوع این جرائم را تسهیل نموده، معاون در جرائم مذکور محسوب می شوید.
در پایان این شکوائیه تصریح شده است، ممکن است ایراد شود که برای تحقق معاونت در جرم «وحدت قصد» با مباشر جرم ضرورت دارد که باید اشاره نماییم که تکرار یک عمل توسط آقای موسوی با وجود اطلاع از امکان بروز حوادث مجرمانه و نیز اعلام ایشان مبنی بر اینکه حاضرند همه گونه هزینه ای را بپردازند می تواند قرینه ای بر قاصد بودن ایشان باشد.
بر گرفته از سایت :

#top>http://www.kayhannews.ir/880411/14.HTM#top

/ 6 نظر / 6 بازدید
فاروق

با سلام شما این فرد را نمی شناسید! در ضمن از نظرتان متشکرم! مطلبتان را نیز پیگیری نکنید! نه نانی دارد نه آبی! با تشکر فاروق علوی باشید!

ش

باسلام دوست عزیز این احزاب وسیاست مداران هر کدامشان سرشون در یک آخوری هست .ما مردم باید فکر خودمان باشیم ما هدفمان افشاگری این وان دسته نیست ما می گیم چرا احمدی نزاد در افشاگری هاش همه 30 سال اقلاب را لجن مال کرد فرقش با رجوی یا چریک های فدائیان خلق چیست اونا هم بهتر از احمدی نژاد از انقلاب تعریف می کنند !!!

رها آسایش

الان که فقط رای نیاورده داره سکته میکنه همه کمبودهای این چندمدتشو داره سر نظام خالی میکنه ویه ریز بیانیه میده بدجور کف وسوت مردم بهش چسبیده ! حالا تو فکر کن مجازات هم بشه نه! من که ازش میترسم لینکت کردم

ایدا

سلام دوست عزیز درود بر جوانان ایران زمین مطالب زیبایی رو انتخاب کردی واقعا لذت بخش بود و اطلاعات جالبیو کسب کردم من عاشق depressive suicidal هستم و به گفته ی اطرافیان فوق العاده پوچ گرام خوشحال میشم از وب من هم دیدن کنی و نظرتو راجبه تبادل لینک بهم بگی منتظرتم

سیدمحمدرضا سادات اصل

تظاهرات بدون مجوز!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نکنه انتظار دارید حکومت واسه تظاهرات مجوز صادر کنه! لابد زمان انقلاب هم مردم از شاه مجوز گرفتن بعد ریختن تو خیابون قبل از اینکه موسوی دست به اقدام یا تظاهراتی بزنه به خوابگاه دانشجویان حمله شد , شبکه پیامک تلفن همراه قطع شد و...