رفراندوم

گفت: محمد خاتمی با صدور بیانیه ای پیشنهاد کرده است که درباره نتیجه انتخابات یک رفراندوم انجام شود.
گفتم: این که پیشنهاد خاتمی نیست، این پیشنهاد را یک هفته قبل رسانه های آمریکایی مطرح کرده بودند و «جان کین» مأمور MI6 انگلیس هم در ملاقات سال گذشته خود با برخی از مدعیان اصلاحات به عنوان آخرین مرحله از پروژه مخملی از آن یاد کرده بود.
گفت: از این گذشته، موسوی و دار و دسته اش که هیچ قانونی را قبول ندارند و بر فرض که این رفراندوم هم انجام بپذیرد، مثل انتخابات می گویند در آن تقلب شده است!
گفتم: اعلام کرده اند که یک نهاد بی طرف غیر از شورای نگهبان و وزارت کشور رفراندوم را برگزار کند.
گفت: این هم یک قانون شکنی در اول کار است، چون مطابق قانون شورای نگهبان عهده دار انجام رفراندوم است. حالا منظورشان از نهاد بی طرف چیست؟
گفتم: اعلام کرده اند مجمع تشخیص مصلحت نظام!
گفت: رئیس مجمع که خودش حامی تابلودار دار و دسته موسوی است.
گفتم: ظاهراً رویکرد توده های عظیم مردم به اصولگرایان بدجوری دار و دسته خاتمی و موسوی را گیج کرده است.
گفت: چه عرض کنم؟! خودشان هم می دانند که نتیجه هر انتخابات و هر رفراندومی به نفع اصولگرایان و پیروان امام و انقلاب است ولی معلوم نیست چرا خودشان را به در و تخته می زنند؟!
گفتم: آدم خلافکاری که از اعتراض های پی در پی همسرش به تنگ آمده بود نزد امام جماعت مسجدی رفت و با این نیت که همسرش را طلاق بدهد درخواست استخاره کرد. جواب آمد که «خیلی خیلی بد است» یارو نیت کرد که همسرش را بکشد و هنگامی که دید باز هم جواب «بسیار بسیار بد» آمده است عصبانی شد، و نیت کرد که خودش را بکشد. جواب آمد «خیلی خیلی خوب است و تأکید شده که در انجام آن عجله کنید»!

/ 0 نظر / 3 بازدید