حرف حساب

سلام

قبل از آغاز مطلب می خواستم از مدیریت محترم وبلاگ ،دوست و برادر عزیزم که اجازه استفاده از فضای وبلاگش رو به من داده تشکر کنم ،و امیدوارم که مطالبی رو که ارسال می کنم مورد استفاده دوستان قرار بگیره نکته مهم در این یادداشتها اینه که مطالب ارسالی کشکولی از خواندنیهای متنوع ،جالب و تاثیر گذاری که مورد استفاده خودم واقع شده وانشا الله برای شما هم قابل استفاده باشه انشاالله

اما حرف حساب امشب :

مردی نزد امام سجاد علیه السلام شکایت حال خویش نمود امام (ع)فرمود:

بیچاره انسان هر روز سه مصیبت دارد و عبرت نمی گیرد که اگر به یکی عبرت می گرفت تمام مصیبتهای دنیا بر او آسان می شد.مصیبت اول آن است که هر روز از عمرش کم می شود و اگر از مال او کم شود ناراحت می شود در حالیکه جای پول خواهد آمد و جای عمر نمی آید.

مصیبت دوم اینکه هر روز رزق او می رسد که اگر حلال باشد باید حساب بازدهد و اگر حرام باشد مجازات می شود .

مصیبت سوم که از اینها یزرگتر است هر روز یک قدم به آخرت نزدیک می شودونمیداند آیا بهشتی خواهد بود یا جهنمی .

عمرت چه ده و چه صد چه هزار                            زین کهنه سرا برون برندت ناچار

گر پادشاهی  و  گر گدای بازار                              این هر دو به یک نرخ بود آخر کار 

                  ****************************************

پرده دوم

سیاسی اجتماعی

این روزها شاید سوال خیلی از دوستان این باشد که چرا نظام با افرادی چون میرحسین موسوی ویا امثال کروبی برخورد مستقیم و جدی تری انجام نمی دهد در پاسخ باید گفت مساله ای که هیچ جای شک و شبهه در آن وجو ندارد تخلفات آشکار و محرز این حضرات می باشد و مسلما" برخورد قانونی نظام می تواند به عنوان حق قانونی ملت و دولت و حاکمیت انقلاب اسلامی بدیهی و اجتناب ناپذیر باشد زیرا همانطور که حضرت امام خمینی رحمت اله علیه فرمودند حفظ انقلاب اسلامی از اوجب واجبات است وجائی که آبرو و موجودیت نظام اسلامی موضوعیت داشته باشد افراد و شخصیتها جایگاهی ندارند ، اما دلیل اینکه تاکنون علیرغم ادامه تخلفات جسته و گریخته اقایان برخورد جدی و محکمی صورت نگرفته دلایل متعددی دارد که شاید مهمترین آنها توجه به این نکته باشد این افراد دارای سوابق درخشان و جایگاه والائی در اذهان و خاطرات مردم بوده اند برای مثال همین اقای موسوی واقعا خاطرات ارزشی و ارزنده ای در ذهن مردم در زمان نخست وزیری خود در بحبوحه جنگ و معیشت مردم داشته و شاید یکی از دلایل توجه و رای نسبتا خوب مردم و تعداد زیادی از اصول گرایان و نیروهای ارزشی قبل از انتخابات به ایشان همین زمینه ذهنی و فاصله 20ساله از مسائل سیاسی کشور بعد از اتمام دوران نخست وزیری ایشان باشد زیرا واقعا" هنوز احاد مردم و رجال سیاسی کشور باعمق تمایلات و تعلقات ذهنی جدید ایشان آشنائی نداشتند و تاقبل از انتخابات تا اسم موسوی می امد همه اذهان معطوف می شد به شخصی ارزشی ،یار امام ،ضد امریکا و غرب و مدیر توانا که توانست معیشت مردم را در زمان جنگ مدیریت کند ، اما همه دیدند که این میر حسین با اون میر حسین زمین تا اسمان تفاوت کرده و متحول شده که این را می توان به شخصیتهای دیگر مساله ساز این روزها تسری داد ، لذا باید به مرور زمان ابعاد واقعی این شخصیتها برای مردم باز شکافی شده تا زمینه برای برخورد مناسب آماده شود . در حال حاضر به نظر می رسد دستگیری و برخورد جدی منجر به قهرمان سازی از این افراد در ذهنها و از سوئی اتهام نظام به دیکتاتوری و استبداد شود و این می تواند زمینه آشوبها و درگیریهای خونین درون کشور شود واین می تواند بزرگترین اشتباه استراتژیک نظام تلقی گردد .نظام به نحوه مطلوبی در حال مدیریت این افراد است تا با مرور زمان و مشخص شدن ابعاد مهم و گسترده تر تخلفات و اشتباهات مخالفان خود در لحظه لازم برخورد نماید .                                     التماس دعا      ((کمیل))                

 

/ 7 نظر / 20 بازدید
یارآشنا

سلام مخلصیم قربان مطالب هردو خوب بود دست مر یزاد[گل][گل][گل]

سید محمد حسنی زاده

سلام. اگر در این برهه از زمان برخورد و دستگیری اینان درست نباشد - که من اینگونه فکر نمی کنم- ولی رها کردن و نپرداختن به فجایعی که ایجاد کردند نیز اشتباه است! بخش زیادی از مردم نسبت به اینان شناخت پیدا کرده اند، کسانی هم که با اینان بوده اند هم اگر تا کنون از رأی خود بر نگشته باشند، دیگر بر نخواهند گشت. آنقدر در مقابله با اینان اهمال شد که یک مشت بچه جرأت می کنند 13 آبان را اینگونه به هم بریزند! به ما هم سر بزنید بابا!!!

حسن

سلام کمیل [گل]جان ممنون عالی بود. موفق باشید.

ارمینه

ما بیشتر اخوی. عصر ظهور رو هم خوندم کتاب خوبیه.

ناصر

عکس العمل به نام خدا این وب لاگ را بعد از اینکه در جریانات تظاهرات قرار گرفتم سعی کردم درست کنم هدفم به چالش کشاندن بعضی اعتقادات جوان هاست که با اتفاقات دوران این انقلاب اشنائی ندارن . من در این جا فقط سوال وجواب هارا می نویسیم واظهار نظرات را به بقیه واگذار می کنیم . من سعی میکنم همه عقایدی را که مطرح میشه منتشر کنم ولی از دوستان عزیز خواهش می کنم چون این یک تریبون آزاد است سعی کنید به همه دیگه و به کسانی هم که در حکومت هستند توهین نکنید که حذف میکنم .ولی انتقاد آزاد است .

الهه قربانی

سلام مرسی ممنون . چه عجب یادی از ما کردید . با آرزوی سر بلندی [گل]

فاروق

با سلام از ديدار شما بسيار خوشحال شديم فكر كرديم كه مارو يادتون رفته! ببخشيد كه سر نزديم سرمان بسيار شلوغ شده است داريم كتابي در مورد اسلام مي نويسيم! يا علي فاروق علوي باشيد!